Najważniejsze informacje

13.08.2015 BUDŻET MIEJSKI

Bardzo bogate miasto Rumia?

Burmistrz Miasta przeorganizował pracę w Urzędzie (do czego oczywiście miał pełne prawo), a następnie rozpoczął zatrudnianie nowych osób. Jako że Rumia jest bardzo bogatym miastem mógł to zrobić, a może wręcz powinien, nieprawdaż?

To oczywiście retoryczne pytanie, ale jak inaczej podsumować to, co widnieje w Biuletynie Informacji Publicznej. W rubryce Nabór na wolne stanowiska pracy w Urzędzie Miasta w ciągu ostatnich kilku miesięcy umieszczone zostały ogłoszenia o zatrudnieniu: 

 

- Podinspektora w Referacie Funduszy Zewnętrznych Wydziału Rozwoju Miasta (ogłoszenie: 23.07.2015) 

- Inspektora w Referacie Promocji i Komunikacji Społecznej Wydziału Rozwoju Miasta (ogłoszenie: 23.07.2015) 

- Podinspektora w Referacie Księgowości Budżetowej Wydziału Finansowo-Budzetowego (ogłoszenie: 17.07.2015) 

- Inspektora Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (ogłoszenie: 07.07.2015) 

- Podinspektora w Wydziale Inżynierii Miejskiej (ogłoszenie: 26.06.2015) 

- Naczelnika Wydziału Urbanistyki i Architektury (ogłoszenie: 18.06.2015) 

- Podinspektora w Biurze Rady Miejskiej Urzędu Miasta Rumi (ogłoszenie: 02.06.2015) 

- Podinspektora w Wydziale Edukacji Kultury i Sportu (ogłoszenie: 30.04.2015) 

-Głównego specjalisty d/s pozyskiwania środków zewnętrznych w Referacie Integracji Europejskiej i Promocji (ogłoszenie: 29.04.2015) 

- Podinspektora w Referacie Integracji Europejskiej i Promocji (Burmistrz poinformował, że na wyżej wymienione stanowisko nie została wyłoniona do zatrudnienia żadna osoba, spośród zakwalifikowanych kandydatów)

- Podinspektora w Referacie Gospodarki Nieruchomościami Wydziału Geodezji Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa (ogłoszenie: 13.03.2015) 

 

Poza tym, nie dalej jak kilka miesięcy temu, wszyscy radni zostali zaproszeni w sprawie konsulacji na temat MOPS-u. Nowa szefowa placówki zaproponowała wtedy szerokie zmiany i usprawnienie w funkcjonowaniu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wsród propozycji poprawiających skuteczność pracy na pierwszy plan wybiła się propozycja zwiększenia etatów o kilkanaście. Jak się wydaje z dyskusji na tym spotkaniu burmistrz i radni jego grupy byli zachwyceni...

Czas pokaże co wszystkie te zmiany, propozycje i wydatki przyniosą naszemu miastu. Ktoś przecież będzie musiał za to zapłacić, a budżet z gumy nie jest...

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.