Najważniejsze informacje

03.08.2015 LATO W MIEŚCIE

Wakacje z biblioteką

Inspirujący pomysł na wakacje przedstawiła Stacja Kultura. Wspólnie z Klubem Mamy i Malucha oraz Galerią Malucha przygotowane zostały pakiety składające się z gry planszowej, książki oraz pomysł una rodzinne zabawy. Propozycje na dziecięcą nudę w lato czyli „Inspiracje na wakacje” są dostępne w Miejskiej Bibliotece Publiczne w Rumi.

Pakiety „Inspiracje na wakacje” są dostępne w Stacji Kultura oraz Filii nr 4. Wystarczy odwiedzić placówkę biblioteczną, rozejrzeć się dokładnie, zajrzeć do torby z  „Inspiracjami…”  i wybrać sobie jeden zestaw.

Są książki, gry od producenta (Trefl) oraz opracowane przez Klub Mamy i Malucha oraz Galerię Malucha scenariusze zabaw dla dzieci, dopasowane wiekowo. 

Kreatywny zestaw „Inspiracje na wakacje” motywuje do tego, by w łatwy sposób zaproponować dziecku rozrywkę połączoną z edukacją. Dopasowana do gry książeczka jest lekturową propozycją czytelniczą,  gra planszowa urozmaica aktywność.

Pozorna zabawa w rezultacie może stanowić  niekonwencjonalne - podane w przyswajalnej formie -  metody nauki. Ćwiczy pamięć, uczy zasady fair play, pobudza wyobraźnie, zachęca do twórczego działania - rozwinięta „fantazja” może pozwolić dziecku w przyszłości działać poza schematami, uczy kreatywności i wpływa na indywidualność. 

Pakiet można wypożyczyć do domu na dwa tygodnie. 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.