Najważniejsze informacje

01.08.2015 SAMORZĄD

Wiceburmistrz Rumi ze stratą

Niedawno jedna z lokalnych gazet poruszyła temat zarobków Burmistrza Rumi, a także jego zastępców (informacje są umieszczane w oświadczeniach majątkowych publikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej, który posiada każda jednostka samorządowa i nie tylko). 

Jak pisze gazeta, mniej niż Burmistrz Rumi Michała Pasiecznego zarabiają Burmistrzowie Lęborka, Malborka, Skarszew, Jastarni… Ot, ciekawostka, no ale skoro Rumia jest tak bogata...

Dwuznaczna wydaje się być również sytuacja Wiceburmistrza Rumi Stanisława Pogorzelskiego. 

Na witrynie um.rumia.pl jest następujący komunikat:

„Pierwszy Zastępca Burmistrza Miasta Rumi jest ekspertem z zakresu zarządzania i komunikacji marketingowej (…) Stanisław Pogorzelski pracował jako konsultant w renomowanych agencjach marketingowych i PR, gdzie zarządzał projektami o zasięgu krajowym i międzynarodowym... Od 2004 roku brał udział, jako konsultant w działaniach marketingowych Polskiego Związku Rugby. W roku 2007 został członkiem zarządu PZR, jednocześnie pełniąc funkcję rzecznika prasowego związku. Pracował także, jako redaktor naczelny branżowego miesięcznika, wykładowca akademicki. Jest autorem licznych publikacji z zakresu marketingu, komunikacji i sponsoringu…”

Bogate CV, prawda? Specjalista, jakiego można pozazdrościć. Jeśli tak to dwuznaczne brzmi to, co znalazło się w gazecie na temat jego indywidualnej działalności gospodarczej (zamknięta została na początku 2015 roku):

„zakończyła się skumuowaną stratą” sięgającą kilkudziesięciu tysięcy złotych"

Oczywiście z oświadczenia majątkowego nie można dowiedzieć się wszystkiego. Być może Pan Wiceburmistrz Pogorzelski inwestował środki finansowe w trakcie prowadzenia działalności, co nie jest uwzględnione w oświadczeniu majątkowym, a świadczy tylko o tym, że jest specjalistą z pomysłami. Ale samo pokazanie straty może też spowodować wątpliwości. 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.