Najważniejsze informacje

23.07.2015 BUDŻET OBYWATELSKI

Ostatnie dni na złożenie wniosku

W piątek (24 lipca br.) minie termin składania propozycji do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego w Rumi. Na ten cel przeznaczono 1,5 mln zł. 

Wniosek może złożyć każdy mieszkaniec miasta, który w dniu 1 lipca tego roku ukończył 13 lat i zbierze minimum 15 podpisów. 

 

Wypełniony formularz można:

* dostarczyć do Biura Obsługi Mieszkańców

* wysłac na adres budzet2016@um.rumia.pl 

* przesłać poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą na platformie ePuap: /2215021/Skrytka_ESP

 

Zgłoszone projekty zostaną zweryfikowane przez Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego. Te z projektów, które spełniają wszystkie niezbędne kryteria zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców. Lista projektów pozytywnie zweryfikowanych zostanie opublikowana 21 września br. Głosowanie nad wyborem najlepszych projektów odbędzie się w terminie od 23 września do 9 października br. Urząd informuje, iż zwycięskie projekty zostaną ogłoszone na I Rumskiej Gali Budżetu Obywatelskiego, 15 października 2015.

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.