Najważniejsze informacje

02.07.2015

Budżet obywatelski 2016

Urząd Miejski poinformował, iż 1 lipca startuje kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego w Rumi (na ten cel przeznaczono 1,5 mln zł). Niestety Burmistrz Michał Pasieczny nie zrealizował jeszcze inwestycji, które zostały wybrane w ubiegłym roku…

Wniosek do Budżetu Obywatelskiego w Rumi może złożyć każdy mieszkaniec miasta, który w dniu 1 lipca ukończy 13 lat i zbierze minimum 15 podpisów (zgłoszone projekty zostaną zweryfikowane przez Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego). Termin: 24 lipca 2015 r. 

Te z projektów, które spełniają wszystkie niezbędne kryteria zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców. Lista projektów pozytywnie zweryfikowanych zostanie opublikowana 21 września br. Głosowanie nad wyborem najlepszych projektów odbędzie się w terminie od 23 września do 9 października br. 

Urząd informuje, iż zwycięskie projekty zostaną ogłoszone na I Rumskiej Gali Budżetu Obywatelskiego, 15 października 2015. Zobaczymy, jakie będzie zainteresowanie, biorąc pod uwagę fakt, że mieszkańcy wciąż czekają na realizację inwestycji, które zostały wybrane w ubiegłym roku…Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.