Najważniejsze informacje

25.06.2015 SPOTKANIE

Rowerem przez Rumię

Dzisiaj, późnym popołudniem odbędzie się spotkanie poświęcone polityce rowerowej miasta. Każdy będzie mógł podzielić się swoimi pomysłami i obserwacjami. Zebrane pomysły staną się częścią dokumentu „Strategia Rowerowa Rumi”.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 18:00 w sali nr 100 Urzędu Miasta Rumi. 

***

W ubiegłym roku, w czasie kadencji Elżbiety Rogala-Kończak Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze wyróżniło Rumię w ogólnopolskim konkursie  „Gmina przyjazna rowerzystom”.

Konkurs prowadzony pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej i Związku Powiatów Polskich odbywa się od 2012 roku. Inicjatywa PTTK stanowi doskonałą okazję do upowszechniania bezpiecznych form uprawiania turystyki rowerowej oraz promowania jednostek samorządowych, które tworzą najlepsze warunki dla zrównoważonego rozwoju ruchu rowerowego – przyjaznych rowerzystom. Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.