Najważniejsze informacje

10.06.2015 EKOLOGIA

Akcja sprzątania miasta

Za kilka dni odbędzie się przedsięwzięcie pod nazwą "Czysta Rumia" czyli wspólne sprzątanie miasta, które zakończy piknik w Parku Żelewskiego. 

Na czas akcji miasto zostanie podzielone na kwartały, a sprzątanie w każdym z nich będą koordynowały wyznaczone osoby. Wszyscy zainteresowani mogą otrzymać oznakowane worki i rękawiczki od koordynatorów oraz w Urzędzie Miasta Rumi, Straży Miejskiej w Rumi lub mobilnym punkcie informacyjnym, poruszającym się po głównych arteriach miasta.

Akcja rozpocznie się o godzinie 10. Jednocześnie będzie odbywać się konkurs fotograficzny na najładniejsze i nazabawniejsze zdjęcie wykonane tego dnia. Zdjęcia należy przesyłać na adres e-mail: czystarumia@um.rumia.pl (do godz. 16.00). Na zakończenie, od godziny 17 będzie odbywać się piknik w parku w Janowie. 

Mieszkańcy mogą zgłaszać dzikie wysypiska śmieci lub zaniedbane miejsca przestrzeni publicznej do Wydziału Polityki Gospodarczej Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska osobiście lub telefonicznie (58 679 65 03, 58 679 65 60) i na adres e-mail: czystarumia@um.rumia.pl.

Kontenery i pojemniki, do których mieszkańcy będą mogli wrzucać zebrane śmieci zostaną ustawione w tych miejscach:

ul. Towarowa róg ul. Płk. Dąbka,

ul. Szkolna – przy placu zabaw,

ul. Batorego róg ul. Chmielna,

ul. Rybaków -  na luku, na tyłach budynków FUO

ul. Abrahama – parking przy DT Abraham,

ul. Przemysłowa róg ul. Piaskowa,

ul. Rodziewiczówny – naprzeciwko pływalni,

ul. Wileńska – przy nr 30,

ul. Abrahama róg ul. Piłsudskiego,

ul. Katowicka  – na wys. budynku nr 21,

ul. Gdyńska róg ul. Sopocka,

ul. Pomorska – naprzeciwko budynku nr 23,

ul. Chełmińska – zatoka postojowa na wys. budynków nr 2-8,

ul. Rajska – naprzeciwko budynku nr 10,

ul. Reja róg ul. Żwirki i Wigury,

ul. Partyzantów róg ul. Nagietkowa,

ul. 1 Maja róg ul. Mackiewicza.

Worki z zebranymi odpadami można pozostawić w obrębie skrzyżowań poniższych ulic (przy słupkach z nazwami ulic):

ul. Kamienna, ul. Batorego, ul. Św. Józefa, ul. Sabata, ul. Sobieskiego, ul. Górnicza, ul. Robotnicza, ul. Towarowa, ul. Cegielniana, ul. Grunwaldzka, ul. Starowiejska, ul. Żwirki i Wigury, ul. Kościuszki, ul. Ceynowy, ul. I D.W. Polskiego, ul. Gdańska, ul. Pomorska, ul. Dębogórska, ul. Kosynierów, ul. Partyzantów.


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.