Najważniejsze informacje

01.06.2015 BOŻE CIAŁO W RUMI

Koncert na stadionie miejskim

W czwartkowe święto odbędzie się koncert "Bogu chwała”, który przygotowują wspólnie grupy parafialne wspierane przez Parafię Podwyższenia Krzyża Św. 

Organizatorami są osoby świeckie, zaangażowane w działalność różnych grup duszpasterskich przy rumskich parafiach (Podwyższenia Świętego Krzyża, Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, bł. Edmunda Bojanowskiego) i parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Redzie. Wydarzenie jest ich odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, który wielokrotnie wzywał do wyjścia z dziełem ewangelizacji "na ulice", by w nowych formach duszpasterskich głosić Dobrą Nowinę. 

Koncert został włączony w szereg wydarzeń promujących Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Rozpocznie się o godzinie 19.00 (stadion miejski w Rumi).

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.