Najważniejsze informacje

27.05.2015

Dwie sesje w Rumi

Dzisiaj popołudniu odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej Rumi z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego w Polsce, a jutro zwyczajna sesja. 

Uroczysta sesja odbedzie się w hali sportowo – widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Obrady rozpoczną się o godz. 16. Porządek przewiduje przemówienie okolicznościowe na temat 25-lecia działalności samorządu gminnego, podsumowanie 25 lat funkcjonowania rumskiego samorządu, wystąpienie Burmistrza Miasta Rumi, wręczenie tytułu "Honorowy Obywatel Miasta Rumi" Pani Annie Tarczyńskiej i występ artystyczny. 

Jutro natomiast odbędzie się zwyczajna sesja Rady Miejskiej Rumi. Obrady będą poświęcone bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu w mieście. Radni wysłuchają sprawozdania z działalności Straży Miejskiej w Rumi oraz wystąpień: dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, komendanta Komisariatu Policji w Rumi i komendanta Straży Miejskiej. Pozostałą część obrad poświecona będzie sprawom bieżącym. Sesja rozpocznie się o godz. 10.Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.