Najważniejsze informacje

05.05.2015

APS Rumia Mistrz Polski Młodziczek –Człuchów 2015

3 maja w Człuchowie zakończył się finałowy  turniej Mistrzostw Polski w Siatkówce w kategorii młodziczek. Dziewczęta z APS Rumia, pod wodzą trenera Roberta Sawickiego zajęły w nim 1 miejsce zdobywając złoty medal i pierwszy w historii tytuł Mistrza Polski  dla naszego miasta. Brawo dziewczyny, brawo trenerzy (II trenerem jest Tomasz Kordowski), brawo rodzice i zespół   kibiców. Warto wiedzieć, że siatkówka to jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportu w naszym kraju i o sukces w niej niezwykle trudno. Nasze dziewczyny wdarły się do elity krajowej, dotychczas wyznaczanej przez takie kluby jak Pałac Bydgoszcz czy Gedania Gdańsk.  W rozgrywkach o mistrzostwo Polski w kategorii  młodziczek startowało ponad 300 drużyn klubowych.

Drużyna APS Rumia, po zakończeniu eliminacji szczebla wojewódzkiego (w Gdańsku z udziałem 4 drużyn) w których zajęła 2 miejsce, następnie wygrała turniej ćwierćfinałowy (Włocławek -6 drużyn),  półfinałowy w Rumi (z udziałem 4 drużyn) oraz turniej finałowy w Człuchowie,  w którym wzięło udział 8 drużyn  klubowych z całego kraju. MVP turnieju finałowego  została Paulina Damaske (APS Rumia), która została także najlepiej atakującą turnieju finałowego.

Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Hanna Luiza Cegielska

Z zawodu fizjoterapeutka; absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje jako fizjoterapeutka w NZOZ „Salubre” – Centrum Rehabilitacji i Masażu w Janowie. Bezpartyjna. Mieszkanka Rumi od 2000 roku ...