Najważniejsze informacje

20.04.2015 WYDARZENIA

Kulturalna wiosna w Rumi

Ledwo co zakończyły się marcowe Biesiady Literackie w Domu Kultury SM „Janowo”, a już planowane są następne wydarzenia. Najbliższym gościem będzie grupa U Studni czyli osoby, które przez wiele lat tworzyły zespół Stare Dobre Małżeństwo. 

Zespół opiera swój najnowszy program na wierszach Adama Ziemianina, wybitnego krakowskiego poety, a także na utworach autorstwa Oli Kiełb, Darka Czarnego i Ryszarda Żarowskiego. To refleksja, afirmacja życia we wszystkich jego przejawach, liryka najwyższej próby i optymizm w połączeniu z przepiękną harmonią głosów wokalistów i akompaniujących instrumentów. U Studni wystąpi w DK SM "Janowo" 25 kwietnia o godzinie 19. Wstęp jest wolny. 

Następnego dnia gościem Biesiady Literackiej będzie Andrzej Poniedzielski, autor ponad 250 wierszy, kilkuset felietonów i wielu tekstów piosenek m. in. dla Michała Bajora, Haliny Frąckowiak, Edyty Geppert, Maryli Rodowicz, Stanisława Soyki, Grzegorza Turnaua… i jeszcze długo można tak wymieniać. Andrzej Poniedzielski wystąpi 26 kwietnia o godzinie 15.30. 

Zanim to wszystko nastąpi do siebie zaprasza Stacja Kultura. 21 kwietnia odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim, pt. "Albania - piękna nieznajoma", 22 kwietnia o godzinie 10 konferencja/wystawa "Nauczanie w sztukach projektowych" oraz - w Miejskim Domu Kultury - Miejski Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Kaszubskiej „Rodno Mowa”. 23 kwietnia o godzinie 18 MDK zaprasza na przedstawienie grupy warsztatowej Agnieszki Skawińskiej pt. "Cyklon" na podstawie wierszy Alicji Alki-Stankiewicz. 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.