Najważniejsze informacje

19.03.2015 TAK CZY NIE?

Czy będzie Rondo na Gdańskiej /Pomorskiej?

W ostatni poniedziałek na skrzyżowaniu  ulic Pomorskiej i Gdańskiej spotkali się radni Komisji Bezpieczeństwa.  Obecny był także burmistrz Grychtoł , komendant Straży Miejskiej oraz przedstawiciel wejherowskiej policji. Podczas wizji lokalnej obecni przekonali się, że wielu kierowców nie stosuje się do znaków STOP.  Znaki Stop ustawiono tam w połowie ubiegłego roku, po kolejnych zdarzeniach na tym skrzyżowaniu. Jak na razie nie zapewniają one większego bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu, na którym wciąz dochodzi do niebezpiecznych wypadków. Padały różne głosy, także o  zrobieniu na skrzyżowaniu dodatkowych prawoskrętów. Jednak  przeważała opinia, że zwykłe skrzyżowanie jest złym rozwiązaniem dla tego miejsca i najlepszym rozwiązaniem byłoby zbudowanie w tym miejscu ronda czyli skrzyżowania z ruchem okrężnym. Taką opinię wyraził także przedstawiciel policji.

 Warto przypomnieć, że zarówno burmistrz Pasieczny jak i inni kandydaci na radnych z  PO w swoich programach zapisali budowę ronda w tym miejscu. Na przedostatniej sesji Rady Miejskiej potwierdził to sam Burmistrz Pasieczny, twierdząc, że ruch w ttym miejscu wzrośnie z chwilą oddania do użytku ostatniego fragmentu ulicy Kosynierów, łączącego nas z Redą. 

Jaki  będzie dalszy los tego miejsca? Poczekamy, zobaczymy. W każdym razie niepokoi, że głosy o kolejnych przeróbkach tego skrzyżowania (prawoskrętach zamiast przebudowy w rondo) pochodzą z obozu władzy.


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Hanna Luiza Cegielska

Z zawodu fizjoterapeutka; absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje jako fizjoterapeutka w NZOZ „Salubre” – Centrum Rehabilitacji i Masażu w Janowie. Bezpartyjna. Mieszkanka Rumi od 2000 roku ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.