Najważniejsze informacje

06.12.2014 ZARYS PIERWSZYCH KOALICJI...

I sesja Rady Miejskiej VII kadencji

            W poniedziałek, 1 grudnia, odbyła się pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej  Rumi. Otworzył ją i poprowadził pierwszą jej część  senior rady Tadeusz Piątkowski. Podczas  sesji 19 radnych  złożyło  ślubowanie a więc skutecznie objęło mandaty radnych. Ślubowania nie złożył, wybrany także na radnego, burmistrz elekt Michał Pasieczny, oraz nieobecny z powodu ważnego wyjazdu służbowego Marek Chodnicki.

            Przewodniczącym rady został wybrany Ariel Sinicki z PO, wice przewodniczącymi zostali Małgorzata Łoboz z PO oraz Floria Mosa z PiS.

            Ci którzy spodziewali się przemówienia programowego zostali zawiedzeni, nic takiego nie było. Zdziwieni mogą także pozostać sympatycy PO, którzy widzą, że pomimo zdecydowanej większości PO w radzie (mają 15 na 21 mandatów) stanowisko v-ce przewodniczącego zostało oddane radnemu PiS. Co to oznacza?  Koalicja PO-PiS? Być może tak.  Być może  jest oznaką próby nawiązania szerszej współpracy w gronie Rady lub tylko spłatą przedwyborczych zobowiązań burmistrza elekta. Czas pokaże czym jest naprawdę.

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.