Najważniejsze informacje

27.11.2014 PO DEBACIE -DEKLARACJA WSPÓŁPRACY

Szanowny Panie Michale!

Z pewnym niepokojem obserwowaliśmy ostatnią debatę telewizyjną pomiędzy kandydatami na burmistrza naszego miasta. Bo oto młodość  i brawura Michała Pasiecznego miała się zderzyć z doświadczonym samorządowcem z naszego ugrupowania Elżbietą Rogalą Kończak.  Przez grzeczność  wobec pana Michała nie będziemy tej debaty oceniać. Telewidzowie i internauci sami sobie odpowiedzą na pytanie kto ją wygrał i kto powinien zostać burmistrzem naszego miasta. Po jej obejrzeniu  chcemy złożyć poważną deklarację Panu Michałowi. 

Szanowny Panie Michale! Zapewniamy Pana, że dołożymy wszelkich starań, aby pomiędzy kierowaną przez Pana w przyszłej kadencji  Radą  Miejską (jeśli taka będzie wola Pańskiego ugrupowania)  a burmistrzem Rumi Elżbietą Rogalą-Kończak (jeśli taka będzie wola mieszkańców Rumi) panowała harmonijna współpraca. Nasze wieloletnie doświadczenie nam podpowiada,  że nie tylko jest to konieczne, ale  będzie to także możliwe. Dlaczego? Z prostego powodu.  Pani Elżbieta będzie zapewne  chciała zakończyć swoją wieloletnią karierę samorządową sukcesem, który stanie się także sukcesem przyszłego kandydata na burmistrza. Wszyscy więc na tym wygramy a Miasto i mieszkańcy najwięcej. Bo jak mówi stare przysłowie „zgoda buduje”. 

Deklarujemy, że już na pierwszej poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej, szanując wolę mieszkańców miasta, poprzemy Wasze propozycje personalne dotyczące podziału funkcji w Radzie. 

Henryk Grinholc

Tadeusz Piątkowski 

radni miasta Rumi wielu kadencji Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.