Najważniejsze informacje

25.11.2014 TAK MYŚLĘ!

Przed drugą turą

            Po latach bycia burmistrzem przez E.Rogalę Kończak  z całą pewnością można o niej  powiedzieć, że ma ona dużą wiedzę o potrzebach miasta oraz możliwościach ich realizacji. To właśnie nie pozwoliło jej na  głoszenie „cudownych” koncepcji –nośnych propagandowo - ale nierealnych do wykonania. Wszystkie jej propozycje dla miasta, deklarowane w kampanii wyborczej są ujęte w planach budżetowych na przyszłą kadencję  czyli  mają realne źródła finansowania.  To być może dlatego jej kontrkandydat, który lekką ręką obiecywał wszystko i wszystkim (wiadukt nad torami dla Janowa, sprzedaż mieszkań komunalnych dla Szmelty) uzyskał poparcie  mieszkańców.

            Myślę, że gdy burmistrzem zostanie E.Rogala Kończak to Rumia będzie kontynuować zrównoważoną i rozsądną politykę rozwoju. Burmistrz podejmie współpracę ze wszystkimi  mając jednak stale przed oczyma cel, jakim jest dobro miasta.

Tym, którzy w to wątpią przypomnę, że Burmistrz Ela rządziła w poprzedniej kadencji mając mniejszość w Radzie, a jednak na tyle skutecznie, ze w tym czasie Rumia zajęła I miejsce w woj. pomorskim w rankingu Ekonomicznym  Wspólnoty Samorządowej. To  oznacza, że jeśli ona zostanie u steru to będą podejmowane wspólne, racjonalne i dyktowane interesem mieszkańców decyzje.

            Jeśli  burmistrzem zostanie M.Pasieczny to podejmie próbę a raczej „walkę” o kosztowny wiadukt w Janowie a także rozdawanie resztek mieszkań komunalnych, których i tak Rumi brakuje.  Wiadukt w Janowie nie powstanie, bo nikt rozsądny, kto zna trasę OPAT-u nie będzie chciał o nim rozmawiać, ale na "walkę"  można wydać sporo kasy a potem powiedzieć. „sorry, zawalczyłem ale nie wyszło”. Jeszcze drożej kosztować nas może pozbycie się mieszkań komunalnych. Warto wiedzieć, że w sytuacji gdy ktoś dostaje sądową eksmisję z prawem do lokalu, to gmina MUSI mu taki lokal zaoferować. Jeśli nie jest w stanie to taki  ktoś, może wynająć sobie kilka pokoi w najdroższym holelu i przesyłaś rachunki do zapłacenia. I miasto  zapłaci.

            Obawiam się sytuacji gdy działacze jednej partii przejmą całą władzę w mieście. Tym bardziej, że jak nakazuje partyjny obyczaj  najważniejsze funkcje przypadają najważniejszym w partii osobom a nie najlepiej do ich pełnienia przygotowanym.  Tak właśnie  jest w rumskiej PO. To musi oznaczać chaos i zamieszanie a zwłaszcza  opóźnienia wielu ważnych decyzji.

A przecież właśnie potrzebujemy skutecznie sięgnąć po nowe środki z UE.  I nie ma na to zbyt wiele czasu. 

Tadeusz Piątkowski

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.