Najważniejsze informacje

17.11.2014 CIĄGLE ROZPOWSZECHNIANE SĄ KŁAMSTWA...

Ranking ekonomiczny Rumi ostro w górę!!

Wobec ciągle rozpowszechnianych kłamstw o sytuacji finansowej naszego miasta przypominamy co wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Wspólnotę: 

W najnowszym  rankingu opublikowanym  przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” nr 22/1158 z dn. 31 października 2014 roku są dobre wiadomości dla mieszkańców Rumi i złe dla naszych rywali w wyborach. Nasi rywale trąbią w swoich gazetach i ulotkach jak to dramatycznie zła jest sytuacja finansowa Rumi. Tymczasem , jak wynika z najnowszego rankingu (Wspólnota  nr 22/1158 z dn. 31 października 2014 roku) w  kategorii „Małe Miasta. Sukces ekonomiczny” za kadencjię 2010-2014 Rumia zajęła 21 lokatę w kraju! Co warto podkreślić w pierwszej 50-tce  miast ujętych w rankingu Rumia jest jedynym miastem z województwa pomorskiego. Pani Burmistrz, Gratulacje! 

Ranking jest przygotowywany już po raz czwarty i sporządzono go na podstawie wskaźników wypracowanych przez ten czas. 

Sukces ekonomiczny obrazuje zmiany w gospodarce lokalnej, rozwój lokalnych przedsiębiorstw, zmiany na rynku pracy, dochodach budżetu samorządowego z tytułu udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych per capita (PIT) oraz dochodach budżetu z tytułu podatku od osób prawnych per capita (CIT). Pod uwagę brane były wartości wskaźników  pokazujących dynamikę zmian w minionych czterech latach, a nie na koniec kadencji. 

Wysoki wynik Rumi jest niezwykle ważny w szerszym kontekście. Wpływy z wymienionego wyżej CIT to kategoria dochodów gminnych. Miniona kadencja 2010 – 2014 upłynęła pod znakiem spowolnienia gospodarczego, wynikającego ze światowego kryzysu gospodarczego. Wpływy z CIT były więc znacznie niższe niż zwykle. Tym bardziej cieszy fakt, że mimo nie zawsze korzystnych warunków, Rumia wciąż się rozwija, jako miasto.


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.