Najważniejsze informacje

12.11.2014 BUDŻET OBYWATELSKI I PŁYTY YOMB

Dobry przykład idzie z Rumi

Rumia jako pierwszy samorząd w całym Powiecie Wejherowskim wprowadziła budżet obywatelski. Wejherowo zamierza iść w ślady naszego miasta. W celu polepszenia warunków drogowych od ub. roku w Rumi wykładane są płyty yomb. I tutaj jest podobnie!

Wiceprezydent Wejherowa Piotr Bochiński powiedział, że "płyta YOMB dobrze sprawdza się na nieutwardzonych odcinkach dróg, szczególnie tam gdzie nie ma kanalizacji deszczowej, bo padający deszcz przenika przez otwory do gruntu i na drodze nie tworzą się kałuże. Płytami wykładana jest cała powierzchnia ulicy, aby umożliwić jednoczesny ruch pojazdów i pieszych". W Rumi płyty były wykładane w ub. roku oraz w tym roku. 

W ramach budżetu obywatelskiego w Wejherowie realizowane będą zadania inwestycyjne i działania nieinwestycyjne zgłoszone i wybrane bezpośrednio przez mieszkańców Wejherowa. W Rumi ten proces już się rozpoczął i w najbliższym czasie będa wybierane projekty, które zostaną zrealizowane w 2015 roku. 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.