Najważniejsze informacje

21.11.2014 ŹRÓDŁO: RAPORT O STANIE MIASTA

Naga prawda o środkach z UE

Na ostatniej sesji,  po kolejnych zarzutach o brak środków z UE, radny Chmielewski zadał proste pytanie: Proszę podać chociaż jeden program unijny, z którego nasze miasto mogło skorzystać i nie skorzystało? 

Zapadła długa cisza. Radny Chmielewski  powtórzył pytanie. Na sali byli obecni I M.Pasieczny i B. Formella i K.Klawiter.  Nikt nie zabrał głosu. 

Nikt z oponentów politycznych nie potrafił wskazać nawet jednego funduszu,  z którego moglibyśmy skorzystać a nie skorzystaliśmy. 

Przypomnijmy. W okresie 2010-2014 na inwestycje łącznie wydaliśmy  ponad 65 mln zł (65 371 674 zł).  Na co wydaliśmy te pieniądze?  Na inwestycje drogowe wydaliśmy 41%  tej kwoty a na inwestycje oświatowe 44% ogólnej kwoty inwestycyjnej. 

Skąd pochodziły pieniądze inwestycyjne ostatniej kadencji? Prawie 19 mln zł (18 861 637 zł) ze środków zewnętrznych, z tego prawie 50% z funduszy UE.

Dla naszych mieszkańców nie ma znaczenia skąd są zewnętrzne pieniądze na drogi, ważne aby były! Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.