Najważniejsze informacje

06.11.2014 TERAZ KARTA SENIORA!

Karta Dużej Rodziny coraz większa!

W kwietniu br.  wprowadzono  w Rumi Kartę Dużej Rodziny. W swoim założeniu Karta jest elementem wspierania rodzin wielodzietnych bez względu na ich sytuację ekonomiczną. W Rumi z Karty Srebrnej mogą korzystać rodziny z trójką dzieci, natomiast z Karty Złotej rodziny z czwórką i więcej dzieci. Po pół roku funkcjonowania małe podsumowanie. Do końca października wydano 226 kart (w tym 169 Kart Srebrnych i 57 Kart Złotych) z których korzysta w sumie 1167 osób.  To 56% wszystkich uprawnionych z terenu Rumi. Do programu włączyło się 48 firm,  które oferują posiadaczom kart różnorodne usługi i produkty ze sporymi bonifikatami. Jak widać pomysł wprowadzenia takiej karty był bardzo trafiony i cieszy się dużym zainteresowaniem.  Rodziny wielodzietne od połowy czerwca mogą również ubiegać się o Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny.  
Myśląc o grupach najbardziej narażonych na wykluczenie w programie wyborczym Gospodarności   zaplanowaliśmy wprowadzenie w nowej kadencji Karty Seniora.  Posiadacze takiej karty będą mogli,  tak jak rodziny wielodzietne korzystać z szerokiej oferty tańszych zakupów.  Takie zniżki będą stanowić istotną ulgę w codziennych zakupach.
Jolanta Staszewska 

Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.