Najważniejsze informacje

04.11.2014 DLA KOGO...?

Apteka całodobowa w Rumi

Sprawa apteki całodobowej była wielokrotnie poruszana w bieżącej kadencji i obecni radni PO doskonale wiedzą, że powołanie apteki całodobowej jest w kompetencji powiatu. Analizowaliśmy ten problem i na dzień dzisiejszy dostęp do aptek na terenie Rumi jest bardzo dobry. Przez siedem dni w tygodniu na terenie Rumi można kupić leki w aptekach od godz. 8.00 do 21.00. W godzinach nocnych są apteki dyżurujące na terenie Gdyni i Wejherowa. 

Wprowadzenie całonocnej apteki w Rumi, wiązałoby się z pokryciem kosztów zatrudnienia w godzinach nocnych farmaceuty oraz pokryciem kosztów utrzymania lokalu i to w ciągu 12 miesięcy. Byłyby to znaczne koszty dla budżetu miasta, trudne dla uzasadnienia ze względu na dostępność 2 nocnych aptek w okolicy. Warto wiedzieć, że jedyna, całodobowa apteka w Gdyni mieści przy placu Kaszubskim. Mamy do niej bliżej niż połowa mieszkańców Gdyni. 

Wydaje się, że  ci którzy postulują utworzenie  apteki  całodobowej mają na myśli raczej interes prowadzącego aptekę niż interes mieszkańców Rumi. 

Jolanta Staszewska


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.