Najważniejsze informacje

31.10.2014 NIE TYLKO RATUSZ...

Forum Miejskie czyli gdzie ratusz?

Konieczność budowy infrastruktury miejskiej i nieodzowne inwestycje oświatowe odsuwały na dalszy plan sprawę budowy nowego ratusza. Myślimy, ze nadszedł czas na stopniową realizację naszych marzeń o nowoczesnym centrum kulturalno – administracyjnym –Forum Miasta. Chcemy aby mogło ono stać się wizytówką i powodem do dumy mieszkańców. 

Starannie rozważymy i zdecydujemy o lokalizacji naszego Forum. Zrobimy to, po wysłuchaniu opinii wielu mieszkańców oraz specjalistów od urbanistyki i planowania przestrzennego, w jednej z trzech rozważanych dotychczas lokalizacji. Naszym zamierzeniem jest wkomponowanie ratusza w szerszy kompleks wraz z nowoczesnym centrum kultury i forum miejskim. Lokalizacja musi umożliwiać racjonalne wykorzystanie obszaru, zapewnić wystarczającą ilość miejsc parkingowych oraz dobrą komunikację ze wszystkimi dzielnicami miasta. Z chwilą zbilansowania środków niezbędnych na tę inwestycję podejmiemy decyzję o lokalizacji Forum. Pieniądze na ratusz pochodzić będą ze sprzedaży atrakcyjnych nieruchomości w centrum miasta, zakupionych wcześniej z myślą o planowanej inwestycji.  


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.