Najważniejsze informacje

30.10.2014 EKSPERT SIĘ MYLI…

Dramatyczna sytuacja pana Kazimierza?

Pan  Kazimierz, wydaje się być głównym ekspertem finansowym Samorządności i kandydata na burmistrza Bogdana Formelli. Ostatnio na łamach przez siebie wydawanej prasy straszy mieszkańców! Krzyczy  o dramatycznej sytuacji budżetu naszego  miasta! Wylewa morze łez nad „wysokim wskaźnikiem zadłużenia” budżetu miasta,  który w roku 2014 ma wynieść ok. 40%. 

Jak wiadomo budżet miasta rządzi się podobnymi zasadami co budżet gospodarstwa domowego czy też kogoś prowadzącego działalność gospodarczą. 

Pokusiliśmy się  o sprawdzenie i porównanie  współczynników zadłużenia  budżetu miasta  oraz dotyczących działalności gospodarczej „experta” krytykującego miasto. Pan Kazimierz, jako osoba publiczna, składa coroczne oświadczenia majątkowe, dostępne w BIP-ie, na stronie UM. Prowadzi on także działalność gospodarczą -rolniczą oraz wydawniczą.  Jako rozsądny biznesmen ma także kredyty w kilku bankach, podobnie jak miasto. Krótko mówiąc jest świetnym przykładem do porównania. 

Jak więc wyglądają analogiczne współczynniki zadłużenia dotyczące jego gospodarstwa? Policzyliśmy! Są dramatycznie wyższe w każdym roku, z 3 ostatnich lat, od współczynników budżetu miasta!  W budżecie miejskim w ostatnich 3 latach wynoszą one  52%, 43% i ok. 40%. W działalności gospodarczej pana Kazimierza wynoszą  odpowiednio  129%, 64% oraz 54%. I co? Czy Pan Kazimierz wygląda na człowieka będącego w dramatycznie złej sytuacji finansowej? Ależ skąd! Wręcz przeciwnie, chodzi uśmiechnięty, z podniesioną głową, startuje nawet w wyborach do rady powiatu. 

Jeśli więc pan Kazimierz słusznie chodzi z podniesioną głową, to nasze miasto ma do tego prawo w sposób podwójny! Pani Burmistrz, Panie Kazimierzu –tak trzymać! 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.