Najważniejsze informacje

27.10.2014 PISZĄ O NAS NA W PORTALU MALE-TROJMIASTO.PL

O naszym Budżecie Obywatelskim

Muszę przyznać, że gdy przygotowywałam projekt uchwały o budżecie obywatelskim spodziewałam się, że oddźwięk społeczny będzie spory, ale nie myślałam, że już w pierwszej edycji pojawi się prawie 50 wniosków. Cieszę się z tego niezmiernie. Nikt nie ma monopolu na wiedzę. Dla mnie konsultacje społeczne są niezwykle ważnym drogowskazem przy podejmowaniu decyzji. Chcemy działać na rzecz mieszkańców, ale przede wszystkim wspólnie z mieszkańcami. Tylko wtedy można mówić o społeczeństwie obywatelskim - powiedziała Elżbieta Rogala-Kończak, burmistrz miasta Rumia.
Całość pod adresem:

http://male-trojmiasto.pl/aktualnosc/102689/budzet-obywatelski-w-rumi-skazany-na-sukces-miasto-przeznaczy-1-5-mln-zl-na-jego-realizacje


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.