Najważniejsze informacje

17.10.2014 RAZEM DLA CZYSTEGO BAŁTYKU

Bardzo ważne porozumienie

Wczoraj (16 października br.) w Stacji Kultura w Rumi została uroczyście podpisana umowa dotycząca realizacji projektu „Ochrona wód Zatoki Gdańskiej - budowa i modernizacja systemu odprowadzania wód opadowych w Gdyni oraz Małym Trójmieście Kaszubskim”. Choć nazwa może niewiele mówić to porozumienie jest bardzo ważne!

W Rumi to istotna nformacja m.in. dla mieszkańców. z okolic Topolowej oraz Rajskiej - pieniądze będą przeznaczone na budowę kanałów w ulicach. „Wszystkie miasta rozwijają się, woda nie ma gdzie wsiąkać. Trzeba ją zagospodarować” mówi Burmistrz Rumi Elżbieta Rogala-Kończak.

Umowa została podpisana przez Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka, Burmistrza Miasta Rumi Elżbietę Rogalę-Kończak, Burmistrza Miasta Redy Krzysztofa Krzemińskiego oraz Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta.

Telewizja TTM: 

Dzięki temu każdy z samorządów otrzyma dofinansowanie na budowę i modernizację systemu odprowadzania wód deszczowych - http://telewizjattm.pl/dzien/2014-10-16/31054-deszczowka-pod-kontrola-samorzadow-mtk-i-gdyni.html

Dziennik Bałtycki: 

Deszczówka w Gdyni, Rumi, Redzie i Wejherowie będzie lepiej oczyszczana. Umowa w tej sprawie została podpisana wczoraj, w Rumi. 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.