Najważniejsze informacje

16.10.2014 ZDANIEM JÓZEFA CHMIELEWSKIEGO

Przyglądamy się komitetom wyborczym

            Z trzech komitetów wyborczych Rumi, które wystawiają kandydatów na burmistrza tylko jeden zgromadził kandydatów na radnych we wszystkich 21 okręgach wyborczych. Jest nim KWW E. Rogala Kończak - "Gospodarność.pl". Ani komitet Bogdana Formelli Nasza Rumia ani partyjny komitet  Platformy Obywatelskiej nie znalazły odpowiedniej ilości chętnych do kandydowania. Gorzej wypada komitet Bogdana Formelli Nasza Rumia. Pomimo poparcia rumskiego PiS nie zarejestrował on kandydatów na radnych aż w czterech okręgach wyborczych. Jeszcze gorzej wypada wspierająca go partia polityczna Prawo i Sprawiedliwość, która nie zarejestrowała kandydatów na radnych aż w pięciu okręgach wyborczych. Podobna sytuacja dotyczy Platformy Obywatelskiej. I chociaż kandydat na burmistrza M. Pasieczny mówi o ogromnym poparciu mieszkańców dla PO to jednak jego komitet wyborczy też nie znalazł chętnych na kandydatów do Rady Miejskiej we wszystkich okręgach wyborczych. Pomimo usilnych poszukiwań  jednego zabrakło.

            Żaden z partyjnych komitetów  nie potrafił znaleźć kompletu kandydatów do Rady Miejskiej Rumi. Jeśli więc nie potrafiły przekonać do swoich programów nawet 21 mieszkańców to na co liczą w wyborach?

 

Józef Chmielewski


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Mariusz Wiśniewski

Inżynier mechanik, absolwent wydziału mechaniczno-elektrycznego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Przez cztery lata przewodniczył wspólnocie mieszkaniowej, której jest członkiem. Bezpartyjny.

Najważniejsze dla niego ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.