Najważniejsze informacje

13.10.2014 STACJA KULTURA

Biorą przykład z Rumi

Ostatnio w gazecie Nasze Miasto Lębork Wejherowo ukazał się artykuł o tym, że na lęborskim dworcu PKP powstanie Stacja Kultura (LCK Fregata Lębork). To oznacza, że sąsiedni powiatu bierze przykład z Rumi!

Dyrektor LCK Fregata powiedział, że "Stacja Kultura to dla nas możliwość pracy w komfortowych warunkach". Znajdą się tam pomieszczenia i sala prób teatru, orkiestry dętej, na dworzec przeniosą się też inne "wydziały"... Cały projekt został nazwany dokładnie tak jak w Rumi: Stacja Kultura, a więc jesteśmy dobrym przykładem. 

"- Tu będzie kwitło życie, to jest miejsce najlepiej skomunikowane, więc każdemu ławo dotrzeć tutaj - mówi o Stacji Kultura w Rumi Burmistrz Rumi Elżbieta Rogala-Kończak”. 

Ostatnio w serwisie youtube.com umieszczony został film, który promuje naszą rumską Stację Kultura. Pokazuje wnętrza i zawiera podstawowe informacje na temat zamysłu dla tego miejsca. Wszystkie osoby, które nie widziały jeszcze nowoczesnej biblioteki zapraszamy do oglądania:

http://www.youtube.com/watch?v=KhbN0-C6Xos

We wrześniu informacja o otwarciu Stacji Kultura w Rumi znalazła się wśród najważniejszych wiadomości z Polski. W internetowym wydaniu trójmiejskiej Gazety Wyborczej przez cały dzień był to news nr 1, Burmistrz Miasta Elżbieta Rogala-Kończak wypowiadała się w Teleexpressie. Takiej reklamy inne miasta mogą nam tylko pozazdrościć i być może pozazdrościły, czego przykładem może być pomysł na Stację Kultura w Lęborku. Możemy być dumni! 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.