Najważniejsze informacje

07.10.2014 BURMISTRZ ELŻBIETA ROGALA-KOŃCZAK ZAPRASZA

Obchody rocznicy

O godzinie 15.00 rozpoczną się obchody sześćdziesiątej rocznicy nadania praw miejskich Rumi. Burmistrz Miasta Rumi Elżbieta Rogala – Kończak serdecznie zaprasza do udziału wszystkich mieszkańców. 

 

Pełny program dzisiejszy uroczystości: 

Godzina 15.00 

Uroczysta sesja Rady Miejskiej Rumi w hali widowiskowo - sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W sesji będą uczestniczyć goście specjalni, m.in. honorowi obywatele Rumi, politycy i Pani Teresa Krysztaszek, która urodziła się dokładnie 7 października 1954 roku. 

Godzina 18.00

Msza św. w kościele pw. św. Józefa i św. Judy Tadeusza, z udziałem Arcybiskupa Seniora Tadeusza Gocłowskiego.  

Godzina 19.30

Koncert „Missa Brevis Votiva”, w wykonaniu zjednoczonych chórów z Rumi i Wielkiej Orkiestry Symfonicznej. Wykonana zostanie premierowo kompozycja dedykowana miastu i mieszkańcom autorstwa Dariusza Wojciechowskiego. Koncertem dyrygować będzie Krzysztof Brzozowski. Całość poprowadzi Marek Gerwatowski. 

Zapraszamy do wspólnego świętowania urodzin naszego miasta!

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.