Najważniejsze informacje

06.10.2014 BUDŻET OBYWATELSKI W RUMI

Wpłynęło 47 wniosków

Zakończyło się składanie pomysłów do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Rumi. Wyłonione z nich projekty inwestycyjne będą wykonane w przyszłym roku. 

Do przedstawiania swoich pomysłów zachęcała mieszkańców Burmistrz Rumi Elzbieta Rogala-Kończak. W celu otrzymania formularza i wzoru listy poparcia wystarczyło zgłosić się do Biura Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta lub pobrać go ze strony internetowej www.um.rumia.pl. 

Mieszkańcy zgłosili blisko pięćdziesiąt projektów i do samego końca pytali o procedury związane z Budżetem Obywatelskim Rumi. Wkrótce rozpocznie się następny etap: pomysły będą "przechodzić" weryfikację (llista Komisji Weryfikacyjnej zostanie opublikowana 21 listopada br).

W ramach Budżetu Obywatelskiego Rumi zrealizowane zostaną co najmniej trzy pomysły zgłoszone przez naszych mieszkańców.

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.