Najważniejsze informacje

04.10.2014 KANDYDAT PONAD PODZIAŁAMI JUŻ NIE JEST NIEZALEŻNY...

Niezależny ... uzależniony?

Za sprawą młodych harcerek reklamujących swego harcmistrza jako kandydata na burmistrza dowiedzieliśmy się niedawno o tzw. "niezależnym kandydacie" do tego "ponad podziałami".  Ruchomy baner z jego podobizną można zobaczyć na parkingu największej rumskiej przychodni zdrowia.  

W dniu wczorajszym, podczas wspólnego spotkania, w harcówce,  rumscy politycy PiS-u ogłosili, że nie zgłoszą swego kandydata na burmistrza.  Nie tylko nie zgłoszą swego kandydata ale poprą ...kandydata   "niezależnego, ponad podziałami". Wydaje nam się, że od wczoraj nie powinien więc ów kandydat mówić o sobie że jest "niezależnym" i wypisać się z harcerstwa. Inną sprawą jest, że nie zdarzyło się  aby pan B.Formella w jakimś  ważnym głosowaniu podczas sesji Rady Miejskiej  głosował inaczej niż  PiS lub Samorządność. 

Zastanawiamy się ciągle  co znaczy Rozdział 2 paragraf 2 pkt. 3 statutu ZHP, który mówi:

„ZHP jest stowarzyszeniem apolitycznym, niezależnym ideowo i organizacyjnie od partii, ruchów i organizacji o charakterze politycznym. Nie można wykorzystywać struktur ani symboli ZHP do prowadzenia działalności politycznej.”

Dotyczy wszystkich oprócz harcmistrza?

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Jolanta Staszewska

Bezpartyjna, zamężna, dwie córki, związana z Rumią od 18 lat. Wykształcenie wyższe, nauczyciel, były dyrektor Gim 2 w Rumi. Wieloletni praktyk i specjalista do ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.