Najważniejsze informacje

24.09.2014 NAGRODA DLA MŁODYCH MIESZKAŃCÓW

Pani Burmistrz wyróżniła za postawę


Bracia Adam oraz Marcin Falkowscy - dwóch młodych mieszkańców naszego miasta złapało mężczyznę, który znęcał się nad zwierzęciem, a następnie przekazali go w ręce patolu. Za swoją postawę zostali wyróżnieni przez Burmistrz Rumi Elżbietę Rogala-Kończak. 

 

Zdarzenie zostało opisane przez lokalne media. Bracia usłyszeli w środku nocy, że z ulicy dobiegają dziwne odgłosy. "Spojrzałem przez okno i zobaczyłem, jak leci zawieszony na sznurku kot. Pomyślałem, że mam halucynacje" - opowiadał Marcin Falkowski. Jego brat, widząc co się dzieje, wyskoczył przez okno, żeby złapać mężczyznę. Potem dołączył do niego Marcin.

Jak opisuje sytuację pismo "Rumia Nasze Miasto", gdy panowie doprowadzili sadystę do płotu, żeby nie uciekł, jeden z nich zobaczył, że mężczyzna ma przy sobie pokaźnej wielkości nóż... 

Przestępca nie uciekł, a został zatrzymany przez patrol dzięki braciom Falkowskim. Za swoją postawę zostali wyróżnieni przez Panią Burmistrz. Otrzymali karnety na siłownię oraz publikacje poświęcone Rumi. W imieniu swoim oraz brata odebrał je Marcin Falkowski. 

 

"Ludzie, którzy w ten sposób traktują zwierzęta, mogą kiedyś tak samo potraktować innych ludzi" - powiedziała Burmistrz Rumi Elżbieta Rogala-Kończak, dziękując za ujęcie sadysty. 

 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.