Najważniejsze informacje

18.09.2014 ZDANIEM ALEKSANDRA KUBINY

Kto Burmistrzem miasta?

Po raz pierwszy w historii samorządności tzn od 1990 r. zdarzył się w Rumi  przypadek zerwania umowy koalicyjnej i spowodowanie zmiany na stanowisku Przewodniczącego RM. Miało to miejsce w obecnej kadencji. Ojcem chrzestnym  tej „przewrotki” był nie kto inny jak pan Michał Pasieczny. Zyskał na tej kombinacji fotel Przewodniczącego RM  a dla swojego pomocnika A. Sinickiego załatwił szefowanie jednej z komisji RM. Osoba bardziej zainteresowana tematem zapytałaby : co to za biznes być Przewodniczącym Rady?  Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że o ... . Pan M. Pasieczny przez wiele lat był osobą niepracującą i pobierał zasiłek dla bezrobotnych, aż do do momentu wybrania go radnym.  

Zastanawiam się, czy można mieć zaufanie do człowieka  nie  lojalnego, który nie dotrzymuje umów i działa wyłącznie w swoim interesie. Apetyt wzrasta w miarę jedzenia. Obecnie pan M. Pasieczny, zabiega o fotel burmistrza miasta. Jakie ma zalety ten kandydat? Jest młody, działa bez skrupułów. Lubi i umie wykonywać ”przewroty” w tył i w  przód –rodem z rugby. Przez wiele lat odpoczywał od pracy zawodowej, zapewne przygotowując się do objęcia  funkcji burmistrza.  Nie ma praktyki w zarządzaniu ale ... jest głodny sukcesu no i oczywiście bardzo dobrego uposażenia.

Zadaję sobie pytanie czy człowiek z takimi „zaletami” może ubiegać się o stanowisko burmistrza prawie 50 – tys. miasta? Czy to jest: megalomania, fanfaronada pana M. Pasiecznego?  Wygląda na  to, że pan M. Pasieczny chce zrobić taką karierę niczym Nikodem Dyzma (wspaniała rola Wilhelmiego) . Należy  życzyć  panu Michasiowi takiego zakończenia  jak bohaterowi powieści Mostowicza. Wyczytałem na forach internetowych informację o innej ksywie M. Pasiecznego przypisanej przez internautów (Ferdziu Kiepski- bohater kultowego serialu TV). Myślę jednak, że ta ksywa jest  nieaktualna gdyż pan M. Pasieczny podjął już pracę u.......  swojego kolegi.

Decyzja dot. wyboru Burmistrza i radnych będzie należała do mieszkańców Rumi. To od nas będzie zależało kto nami będzie rządził przez następne 4 lata. Pamiętajmy jednak -zarządzanie 50 tysięcznym miastem wymaga zupełnie  innych kwalifikacji niż gra w rugby.                                                                        

                                                                 Aleksander  Kubina


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.