Najważniejsze informacje

15.09.2014 STACJA KULTURA

Burmistrz E. Rogala-Kończak: To nasza wizytówka!

Informacja o otwartej w piątek Stacji Kultura znalazła się wśród najważniejszych wiadomości z Polski. W internetowym wydaniu trójmiejskiej Gazety Wyborczej przez cały dzień był to news nr 1! Burmistrz Elżbieta Rogala-Kończak wypowiadała się również, dzisiaj, w Teleexpressie. Takiej reklamy inne miasta mogą nam tylko pozazdrościć.

Polska oszalała na punkcie Rumi i niesamowitego projektu wykorzystania "zwykłego" dworca PKP:

Gazeta Wyborcza Trójmiasto: Dworzec w podgdyńskiej Rumi był jednym z najbardziej zaniedbanych dworców leżących przy trasie SKM. Teraz obiekt został wyremontowany, a mieszkańcy zyskali nowoczesną bibliotekę - http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,16632389.html

Dziennik Bałtycki: Odremontowany dworzec PKP, a w jego budynku - Stacja Kultura z biblioteką na miarę XXI wieku oraz lokum dla organizacji pozarządowych - tym od kilku dni może szczycić się Rumia - http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/3573419,rumia-stacja-kultura-na-dworcu-pkp-otwarta-zdjecia-wideo,id,t.html

Rumia w Teleexpressie!

"O tragicznym stanie niektórych dworców można pisać ksiązki, ale nie o tym w Rumi. W wyremontowanym budynku powstała biblioteka, poinformował Teleexpress. - Tu będzie kwitło życie, to jest miejsce najlepiej skomunikowane w Rumi, więc każdemu ławo dotrzeć tutaj - mówi Burmistrz Rumi Elżbieta Rogala-Kończak".

Cały materiał: http://teleexpress.tvp.pl/16579032/15092014-1700

Te oraz inne informacje spowodowały, że dziesiątki tysięcy osób w Trójmieście i w całej Polsce gratulowały miastu, zazdościły, podziwiały, pytały kiedy u nich tak będzie. Możemy być dumni z Rumi!

- Jestem wzruszony. To był dzień, w którym wiele osób myślało o naszym mieście, mówi dr Jan Sikora, dyplomowany architekt wnętrz.

- Miejsce super, dużo przestrzeni, nowoczesności, kolorów. Co na to Ci oponenci, którzy tyle mówili na sesjach Rady Miasta, że to głupi i nieracjonalny pomysł? Otwarcie pokazało wielkie zainteresowanie mieszkańców i wszyscy z którymi rozmawiałam, byli zachwyceni. Stacja Kultura to duży krok w nowoczesność. Jestem dumna, że mamy takie miejsce w Rumi, mówi radna Klubu Gospodarność Jolanta Staszewska.

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.