Najważniejsze informacje

15.09.2014 LICZY SIĘ TYLKO KASA?

Jaki związek mają Mistrzostwa Świata 2014 z siatkówką w Rumi?

Od ponad dwóch tygodni w Polsce, pierwszy raz w historii naszego kraju, są rozgrywane  mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn. Jest to impreza po raz pierwszy zorganizowana w takiej formule, że nie ma tam meczów nieważnych, nie ma meczów ze scenariuszem napisanym wcześniej. Każdy mecz -od początku do końca mistrzostw o czymś decyduje. Inaczej mówiąc jest w tych mistrzostwach wyjątkowo dużo  dobrej siatkówki, dramatycznych wydarzeń, wzlotów i  upadków. Pokazują one całe piękno siatkówki i czystego, uczciwego  sportu wogóle.  

Jaki związek ma więc ta impreza z Rumią? Otóż za sprawą zakodowanych,  płatnych transmisji telewizyjnych -związek jest żaden!   W żaden sposób zakodowane mistrzostwa świata, z udziałem REPREZENTACJI POLSKI, pokazywane w płatnych kanałach telewizyjnych nie promują tej pięknej dyscypliny sportu w Rumi ani w innych miastach.  Warto przypomnieć działaczom PZPS,  posłom na sejm oraz prezesom telewizji publicznej, że sukcesy w sporcie nie biorą się znikąd. Skoro PAŃSTWO POLSKIE, z podatków obywateli wspomaga REPREZENTACJĘ POLSKI  (i PZPS, i TVP) to obowiązkiem państwa jest pokazać mecze REPREZENTACJI POLSKI w publicznej telewizji opłacanej także przez obywateli! Tylko wtedy przełoży się to na promocję siatkówki, sportu i PAŃSTWA. Na kolejne sukcesy w tej dyscyplinie i być może w innych także.  

Warto przypomnieć, ze  najmłodsze siatkarki  z Rumi mają na koncie sukcesy na miarę mistrzyń Polski w minisiatkówce. Możliwe są one zwłaszcza za sprawą dobrej pracy szkoleniowców ale także  dzięki popularyzacji tej dyscypliny sportu jaka się dokonała w ostatnim dziesięcioleciu w naszym mieście. 

Niestety, Mistrzostwa Świata 2014,  dla popularyzacji siatkówki w naszym kraju zostały stracone! 

                                                       Tadeusz Piątkowski

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Hanna Luiza Cegielska

Z zawodu fizjoterapeutka; absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje jako fizjoterapeutka w NZOZ „Salubre” – Centrum Rehabilitacji i Masażu w Janowie. Bezpartyjna. Mieszkanka Rumi od 2000 roku ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.