Najważniejsze informacje

11.09.2014 MIASTO PRZYJAZNE ROWERZYSTOM

Rumia otrzymała wyróżnienie!

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w ramach działań podejmowanych w zakresie promocji turystyki rowerowej organizuje Ogólnopolski konkursu  „Gmina przyjazna rowerzystom”. W trzeciej edycji wyróżnienie otrzymała Rumia.

Konkurs prowadzony jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej i Związku Powiatów Polskich. Odbywa się od 2012 roku.

Inicjatywa PTTK stanowi doskonałą okazję do upowszechniania bezpiecznych form uprawiania turystyki rowerowej oraz promowania jednostek samorządowych, które tworzą najlepsze warunki dla zrównoważonego rozwoju ruchu rowerowego – przyjaznych rowerzystom. W dniu 27 sierpnia 2014 roku jury trzeciej edycji konkursu oceniło zgłoszenia i przyznało certyfikaty jednostkom samorządowym.

Burmistrz Miasta Rumi Elżbieta Rogala - Kończak z radością informuje, że nasze miasto otrzymało wyróżnienie.

Uroczyste wręczenie Rumi certyfikatu zostanie zorganizowane w Kielcach, za kilka tygodni - pod koniec września br.

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.