Najważniejsze informacje

08.09.2014 KULTURA

Biblioteka w Rumi rusza pełną parą

Uroczyste otwarcie Stacji Kultura 12.09 br. i organizowane tego dnia wystawy oraz koncert to tylko pierwsze wydarzenia, jakie nas czekają we wrześniu. Będzie ich więcej!

W sobotę będzie można korzystać z księgozbioru do godziny 16.00, ponieważ o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie autorskie z pisarką Hanną Cygler, a o godzinie 18.30 z dziennikarzem Jackiem Hugo-Baderem. W niedzielę w godz. 10.00 - 16.00 odbędzie się wystawa makiet i modeli kolejowych Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznych „Spełniamy dziecięce marzenia"
.

W poniedziałek (15.09. br., godz. 18.30) spotkanie autorskie z pisarzem Vincentem Severskim, we wtorek (16.09. br., godz. 18.30 spotkanie autorskie z pisarzem Piotrem Schmandtem), w środę (17.09. br., godz. 11.00 oraz  godz. 12.30 warsztaty plastyczno-literackie dla dzieci z Wojciechem Kołyszko i Jovanką Tomaszewską "Rumianka, Pan Sukulenty i inne rumskie stwory", w czwartek (18.09. br., godz. 12.30) spotkania autorskie dla dzieci z ilustratorką Ewą Poklewską-Koziełło
 "Pomorskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami - Z książką na walizkach".

Powyższe informacje to tylko jeden tydzień z działalności Stacji Kultura, która będzie mieścić się w budynku dworca PKP. Można już wiec powiedzieć, że nowa biblioteka w Rumi rusza do przodu pełną parą.


Zapraszamy do Stacji Kultura!

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.