Najważniejsze informacje

02.09.2014 PREZENT DLA DZIECI

Rumia pachnąca rumiankiem

Z okazji 60 rocznicy nadania praw miejskich 3,5 tysiąca przedszkolaków oraz uczniów chodzących do klas 0-3 otrzymało książki o podróży Pana Sukulentego przez Rumię. 

"Książka przedstawia Rumię w sposób zaskakujący i niespotykany. Mam nadzieję, że fantastyczne opowieści i obrazy pozwolą Wam dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o naszym mieście i bardziej się z nim zaprzyjaznić, a także wywołają uśmiech na Waszych ustach", mówi Burmistrz Miasta Elżbieta Rogala-Kończak

Książeczki były wręczane uczniom podczas rozpoczęcia roku szkolnego w poniedziałek. Tu można zobaczyć zdjęcia ze Szkoły Podstawowej nr 1:

http://rumia.naszemiasto.pl/artykul/sp1-rumia-burmistrz-rozdaje-dzieciom-ksiazki-zdjecia,2405713,artgal,t,id,tm.html

Dzięki książce o Panu Sukulentym dzieci mogą poznawać historię naszego miasta w ciekawy sposób! "Życzę nam wszystkim, byśmy potrafili oglądać Rumię każdego dnia na nowo", mówi Burmistrz Elżbieta Rogala-Kończak.Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Hanna Luiza Cegielska

Z zawodu fizjoterapeutka; absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje jako fizjoterapeutka w NZOZ „Salubre” – Centrum Rehabilitacji i Masażu w Janowie. Bezpartyjna. Mieszkanka Rumi od 2000 roku ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.