Najważniejsze informacje

25.08.2014 ANKIETA GOSPODARNOSC.PL

Nowe rondo w Rumi przy...

Czy są szanse na rondo przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Dąbrowskiego w Rumi? Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie: Tak? Nie? Nie mam zdania?

Rondo ma związek z większym rozwiązaniem - konieczna jest budowa nowych przejazdów udrożniających komunikację między jedną a drugą częścią Rumi. To oczywiste i pisał o tym ostatnio Józef Chmielewski:

http://gospodarnosc.pl/aktualnosc,647/ktoredy-przez-tory

Projekt planu zagospodarowania Centrum, który został przedstawiony już ponad rok temu przez panią Burmistrz Elżbietę Rogalę-Kończak zawiera spójną koncepcję nowego przejazdu przez tory w Rumi. Zakłada on budowę tunelu pod torami, łączącego ulicę Piłsudskiego z drogą przy budynku Urzędu Miasta. Ten układ komunikacyjny miałby być rozszerzony o

budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Dąbrowskiego czyli jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w mieście. Czy są szanse na rondo przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Dąbrowskiego? Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie:

http://gospodarnosc.pl/ankieta/14/

Na koniec ciekawostka: projekt budowy tunelu możliwy (!) do zrealizowania pod względem technicznym, posiadający realną (!) ścieżkę finansowania, pozytywne (!) opinie specjalistów od komunikacji oraz uzgodnienia z GDDKiA w Gdańsku został… zablokowany przez koalicję radnych PO - Samorządność - PiS

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.