Najważniejsze informacje

22.08.2014 JOLANTA STASZEWSKA I GRAŻYNA POL PROPONUJĄ

Z uśmiechem do szkoły

Z inicjatywy Grażyny Pol i Jolanty Staszewskiej, radnych Rady Miejskiej Rumia, pracujących w Komisji Oświaty i Wychowania i w Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz nauczycielki Natalii Pol został zarejestrowany Komitet Społeczny Rumia "Z uśmiechem do szkoły". Do akcji włączyli się również pozostali radni Gospodarności.

Głównym celem działań komitetu jest zbiórka przyborów szkolnych i pieniędzy na zakup wyprawek dla uczniów rumskich placówek.  Początek roku szkolnego to okres wzmożonych wydatków. Wyprawka jednego dziecka to koszt co najmniej kilkuset złotych.  Szczególnie odczuwają to rodziny będące w trudnej sytuacji materialnej. Nie wszystkie dzieci będą miały piękne piórniki, kolorowe kredki czy inne szkolne przedmioty.  

Akcja "Z uśmiechem do szkoły" umożliwi doposażenie tych dzieci, które będą tego potrzebowały. Uczniowie mając wszystkie, niezbędne akcesoria szkolne, będą mogli z uśmiechem i bez stresu uczestniczyć w zajęciach, co pozytywnie wpłynie na cały proces dydaktyczny. Zebrane wyposażenie szkolne zostanie przekazane dzieciom poprzez  dyrektorów rumskich szkół. 

Zapraszamy do wsparcia naszej  akcji, która będzie trwała do 12.09.2014 r.  Więcej szczegółów niebawem. 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.