Najważniejsze informacje

19.08.2014 CZEGO NAM NAJBARDZIEJ POTRZEBA?

Budżet obywatelski w Rumi

Burmistrz Elżbieta Rogala - Kończak informuje, iż rozpoczynają się konsultacje społeczne w celu wyłonienia projektów inwestycyjnych najbardziej potrzebnych mieszkańcom, które będą realizowane w 2015 roku, w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Na ten cel przeznaczono 1,5 mln zł. Wniosek może złożyć każdy mieszkaniec, który zbierze minimum 15 podpisów mieszkańców.

Zgłoszone projekty inwestycyjne zostaną sprawdzone przez Komisję Weryfikacyjną i te z projektów, które mogą zostać wykonane w 2015 roku, zostaną poddane pod głosowanie mieszkańcom (lista projektów zostanie opublikowana 21 listopada br.).

Głosowanie nad wyborem najlepszych projektów inwestycyjnych odbędzie się w terminie od 24 listopada br. do 5 grudnia br. W głosowaniu będą mogli brać udział mieszkańcy, zameldowani na stałe w Rumi, którzy najpóźniej w  ostatnim dniu głosowania będą mieć ukończone 16 lat.


- W celu otrzymania formularza i listy poparcia mieszkańcy Rumi mogą zgłosić się do Biura Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta na ul. Sobieskiego 7 lub pobrać ze strony internetowej um.rumia.pl - zachęca Burmistrz Rumi Elżbieta Rogala-Kończak.


W terminie do 30 września 2014 r. projekt może złożyć każdy mieszkaniec na stałe zameldowany w Rumi, który do dnia 18 sierpnia ukończy 16 lat  i  zbierze minimum 15 podpisów  mieszkańców na stałe zameldowanych w Rumi, którzy ukończyli 16 lat, popierających ten projekt.Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.