Najważniejsze informacje

18.08.2014 ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W RUMI

Bogdan Formella znowu nieobecny

W ostatni piątek obchodziliśmy uroczyście Święto Wojska Polskiego. Zebrani, po mszy św w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, złożyli kwiaty w miejscach pamięci narodowej. Niestety znowu nieobecny był radny - harcmistrz Bogdan Formella, ani inny reprezentant Związku Harcerstwa Polskiego.

"Dla nas są to bardzo ważne święta, bo przypominają nam o tym, że otrzymaliśmy wielki dar - wolną Polskę i o tę wolną Polskę musimy nauczyć się dbać w zgodzie, nie niszcząc tego działa, które zostało nam przekazane przez przodków", powiedziała Burmistrz Rumi Elżbieta Rogala-Kończak. Podziękowała również mieszkańcom za obecność podczas uroczystości, a kombatantom właśnie za wolną Polskę.

Po porannym nabożeństwie złożone zostały wiązanki na Mogile Żołnierzy 1939 roku, mogile Hipolita Roszczynialskiego, pod obeliskiem przy ul. Chełmińskiej oraz na Rondzie Armii Krajowej przez kombatantów i przedstawicieli władz Rumi. Szkoda, że wśród harcerzy byli tylko przedstawiciele ZHR. Nie było ZHP, a zwłaszcza harcmistrza Bogdana Formelli, który jest radnym w Rumi! Burmistrz Rogala-Kończak od wielu lat prosi o tę obecność, ale jak widać bez efektu...

Z kronikarskiego obowiązku trzeba zaznaczyć, że 1 sierpnia podczas obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Bogdan Formella był obecny. Choć i wcześniej burmistrz go zapraszała to dopiero w obecnym - wyborczym roku skorzystał z okazji.

Ps. Bogdan Formella to ten, który mówi o służbie na rzecz społeczeństwa z pełnym poświęceniem….


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.