Najważniejsze informacje

14.08.2014 OBWODNICA PÓŁNOCNA AGLOMERACJI TRÓJMIEJSKIEJ

Burmistrz Rumi mówi o OPAT

Elżbieta Rogala-Kończak była w tym tygodniu gościem Forum Panoramy w TVP Gdańsk. Pytania dotyczyły m.in. wykorzystania środków unijnych oraz problemów komunikacyjnych, a więc siłą rzeczy także starań o budowę Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej. 

Walczymy, a to, co mogliśmy zrobić już zrobiliśmy, przygotowaliśmy środowiskowo-techniczno-ekonomiczną analizę i w tej chwili pozostaje decyzja polityczna, mówiła Burmistrz Rumi Elżbieta Rogala-Kończak:

- Jestem optymistką i wierzę, że ktos potrzebę budowy OPAT dostrzeże. Przypominam sobie, że na Zjazd Kaszubów w Lęborku Pan Premier spóźnił się dwie godziny, ponieważ stał w korku w Redzie i Rumi. Mieliśmy nadzieję wówczas, że problem został dostrzeżony, ale widać jest wiele ważniejszych problemow w naszym kraju, więc wierzymy i czekamy nadal.

 

Cały wywiad można obejrzeć na stronie TVP pod tym adresem: http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/forum-panoramy/wideo/11082014/16400183

 

Rumia nie czeka bezczynnie na to aż OPAT powstanie. Jak mówiła Burmistrz Rumi Elżbieta Rogala-Kończak, zrobiliśmy z powiatem wejherowskim i Redą - wspomagając się funduszami europejskimi - bypass w postaci ulicy Cegielniana - Leśna, która się bardzo sprawdza i choć troszkę usprawniła ruch. Teraz powstaje drugi bypass czyli przedłużenie ulicy Kosynierów do Redy, do ulicy Obwodowej.

Po siedmiu latach trudnych negocjacji udało się uzyskać 6 mln złotych od Auchan, mówi burmistrz Rogala-Kończak: - Jest już po przetargu, umowa została podpisana i do maja przyszłego roku drogę wybudujemy.


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.