Najważniejsze informacje

11.08.2014 SZANSE NA ZDOBYCIE PRACY

Projekt "Gwarancje dla młodzieży" w Rumi

Punkt Pośrednictwa Pracy w Rumi oferuje bezpłatne szkolenia i możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w ramach programu „Gwarancje dla młodzieży”, na który otrzymał wsparcie Unii Europejskiej.

Jeśli masz 18-24 lata, nie uczysz się, nie pracujesz i nie uczestniczysz w żadnej formie szkoleń to możesz wziąć udział w nowym programie, który pozwoli uzupełnić lub podnieść swoje kwalifikacje oraz zdobyć doświadczenie poprzez płatny staż. Okres zgłaszania się osób zainteresowanych udziałem w programie „Gwarancje dla młodzieży” mija za tydzień - 20 sierpnia 2014 (wstępna data rozpoczęcia projektu to październik 2014).

Punkt Pośrednictwa Pracy oferuje m.in. poradnictwo zawodowe, szkolenia (kwalifikacyjne kursy zawodowe będą kończyły się uzyskaniem przez uczestników świadectwa potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie), naukę języka obcego, kurs prawa jazdy kat. B, staże zawodowe wraz ze stypendium u pracodawcy.

Projekt „Gwarancje dla młodzieży” obejmuje wsparcie towarzyszące w postaci bezpłatnego wyżywienia, zwrotu kosztów dojazdu na zajęcia, finansowania wymaganych badań lekarskich, ubezpieczenia NNW i refundacji opieki nad dzieckiem.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie „Gwarancje dla młodzieży” mogą zgłaszać się do Punktu Pośrednictwa Pracy w Rumi (ul. Świętojańska 11, tel. 668 935 578, e-mail ppp.rumia@ohp.pl) lub PPP w Wejherowie i Młodzieżowego Centrum Kariery w Luzinie.


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.