Najważniejsze informacje

04.08.2014 KLAMKA ZAPADŁA ALE EFEKTY PÓŹNIEJ NIŻ PRZYPUSZCZALIŚMY...

Umowa na budowę ul. Kosynierów podpisana!

W dniu dzisiejszym, po kilkunastu latach od pierwszych rozmów i decyzji podpisano wreszcie umowę na dokończenie budowy ulicy Kosynierów, na odcinku łączącym ją z ul. Obwodową w Redzie. Burmistrz Krzemiński podpisał tę umowę z przedstawicielem wykonawcy w obecności burmistrz Elżbiety Rogali-Kończak. W ten sposób przedostatni etap "najdłuższej historii budowy najkrótszej ulicy" mamy za sobą. Teraz czekamy już tylko na jej zbudowanie. Będzie to  dodatkowe -atrakcyjne szczególnie latem dla mieszkońców Rumi, alternatywne połączenie w kierunku Władysławowa i półwyspu helskiego,  z pominięciem  korków na drodze krajowej w Rumi i Redzie.  Trasa zostanie oddana do użytku jednak dopiero przed następnym sezonem letnim w maju przyszłego roku. Wynika to ze specjalnej technologii, która musi być zastosowana w tym miejscu z uwagi na  charakter podmokłego, torfowego podłoża.    


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.