Najważniejsze informacje

03.08.2014 1 SIERPNIA W RUMI

Obchodziliśmy rocznicę. Niestety nie wszyscy

W związku z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia o godzinie 17.00 przedstawiciele kombatantów i władz miasta złożyli kwiaty na rondzie Armii Krajowej.

Jak co roku ten szczególny dzień wspólnie z kombatantami uczciła burmistrz Rumi Elżbieta Rogala-Kończak. Kwiaty złożyły również m.in. Jolanta Staszewska oraz Grażyna Pol.

Za ciekawostkę można uznać fakt, że po raz pierwszy pojawił się harcmistrz i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Formella. Choć i wcześniej był zapraszany to dopiero w tym, wyborczym roku skorzystał z okazji. Zabrakło niestety przewodniczącego RM Michała Pasiecznego.

Po złożeniu kwiatów odbyło się spotkanie w Miejskim Domu Kultury. Jak mówi radna Jolanta Staszewska było bardzo sympatyczne. Kombatanci to mili i pełni energii ludzie, z którymi chce się być.

 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.