Najważniejsze informacje

01.08.2014 NIEUWAGA CZY JEDNAK NIEBEZPIECZNE SKRZYŻOWANIE

Kolejny wypadek na skrzyżowaniu Gdańskiej i Pomorskiej

W ostatnim dniu lipca, w Janowie, na skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Gdańskiej doszło do kolejnego wypadku. Tym razem zderzyły się 3 samochody. Interweniowała straż pożarna,  karetka pogotowia i policja. 

To już kolejny (kilkunasty!) wypadek na tym skrzyżowaniu.  I wydaję się, że nie sposób obwiniać za to wyłącznie kierowców. Rozwiązanie komunikacyjne na tym skrzyżowaniu  chyba jednak nie zdało egzaminu. Wydaje się także, że nie pomogły postawione niedawno znaki stopu (nagminnie łamane zresztą). Czas pomyśleć o radykalnych zmianach  na tym skrzyżowaniu zanim dojdzie tam do najgorszego. Jedynym sensownym  rozwiązaniem jest chyba zmiana organizacji ruchu na ruch okrężny, czyli klasyczne rondo. Miejsca jest wystarczająco dużo aby to zrobić.  Kompletna przebudowa jest  dość kosztowna. A może wystarczy narysować tam koło i wprowadzić zasadę ruchu okrężnego. Co na to fachowcy...?


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.