Najważniejsze informacje

23.07.2014 NOWY RADNY MIEJSKI W RUMI

Krzysztof Woźniak nie podoba się przewodniczącemu?


Działacz piłkarski klubu MKS Orkan Rumia Krzysztof Woźniak teoretycznie wejdzie wkrótce w skład Rady Miejskiej Rumi. Dlaczego tylko teoretycznie? A bo Pan Michał Pasieczny nie jest, o dziwo, skory do powołania nowej osoby.

Po apelu wydanym przez klub Gospodarność z funkcji radnego zrezygnował Piotr Labudda (cztery lata temu startował z listy Platformy Obywatelskiej). Procedura prawna  jest taka, iż jego miejsce powinna zająć następna osoba z tej samej listy. Z danych Państwowej Komisji Wyborczej wynika, iż jest to Krzysztof Woźniak, który w 2010 roku otrzymał 177 głosów (tylko 4 mniej od P.Labuddy). Najprostsza i najbardziej logiczna droga wprowadzenia obowiązującej procedury prawnej  to zwołanie sesji oraz zaprzysiężenie nowego radnego. Tymczasem okazuje się, że Przewodniczący Rady Miejskiej Rumi Michał Pasieczny (PO) jakoś nie jest zainteresowany tym ruchem. Na pytanie, co zamierza zrobić odpowiedział, że nic, ponieważ zostało pięć  miesięcy do wyborów.  Zadziwiająca interpretacja!

Nasze dodatkowe  zdziwienie budzi fakt, że przecież  osoba, która zastąpi Piotra Labuddę (Krzysztof Woźniak) to  członek Platformy Obywatelskiej w Rumi. Tej samej PO, której szefuje Michał Pasieczny....Czyżby chodziło o to że K. Woźniak  gra w inną piłkę...?


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.