Najważniejsze informacje

21.07.2014 LIST OTWARTY ALEKSANDRA KUBINY DO SZEFA

Pisał Kuba do Michała...

Poniżej przytaczamy list otwarty radnego A. Kubiny, skierowany do szefa rumskiej PO  tuż  po zerwaniu przez PO  koalicji z Gospodarnością 

Rumia 13.07.2013

Drugi  list otwarty do Michała Pasiecznego

Szanowny Panie Michale!!!

Pisząc ponownie do Ciebie zwracam się także do wszystkich członków Zarządu naszego Koła. Nadal nie mam szans czegokolwiek powiedzieć i wyjaśnić Tobie i Wam - szanowne koleżanki i koledzy -  co moim zdaniem jest złe w prowadzeniu tak niebezpiecznej polityki. Każda moja wypowiedź była  i jest bagatelizowana. Nie wiem jak dotrzeć do Ciebie. Myślałem (Boże jaki byłem naiwny!), że pierwszy list spowoduje jakieś reakcje z Twojej i Waszej strony. Niestety nic takiego się nie zdarzyło. Dlatego też piszę ponownie list. Chciałbym, abyś ustosunkował się do moich spostrzeżeń i wytknął mi błędy, które popełniłem w przedstawianiu faktów. Nie akceptujesz dyskusji, ani też nie próbujesz szukać rozwiązań innych niż siłowe. Moim zdaniem nie jest to najlepsze!

            Wszystko to co ująłem  w pierwszym liście, zagrożenia związane z zerwaniem koalicji oraz z restrukturyzacją RM,  są nadal aktualne. Nie chcę być złym prorokiem, ale pod Twoim dowództwem PO grozi podział i unicestwienie. Szkoda, bo wydawałoby się że stare rodzinno – biznesowe układy  przestały istnieć w naszym mieście. A tu masz, ponownie stajesz się (stajemy się) zakładnikiem tych układów!!

Dlatego też, aby ponownie obudzić w Tobie sumienie chciałbym przedstawić kilka faktów.

Przypomnij Zarządowi Koła, w jaki sposób w grudniu 2012 na sesji budżetowej wprowadziłeś zmiany do budżetu (nie konsultując je z klubem i jak przypuszczam - z Zarządem)- a przecież byliśmy jeszcze koalicjantami Gospodarności. Jeżeli Przewodniczący Koła nie informuje o tak poważnych zmianach radnych z tego samego ugrupowania (w tym szefa klubu, wiceburmistrzów wywodzących się z PO) i nie konsultuje ich ani z nimi, ani też z koalicjantami, to jak można nazwać takiego szefa partii ? Czy jest to odpowiedzialna, zasługująca na szacunek osoba?! 

Prawdopodobnie już niedługo (jeżeli się nie zmieni Twoja koncepcja na rządzenie Rumią) z 7 radnych PO zasiadających w RM Rumi pozostanie prawdopodobnie dwóch (oczywiście przy takiej polityce), a klub PO w Radzie będzie najmniejszy. Czy posiadając taką siłę głosów (dwóch!) przy 21 radnych jesteś  w stanie cokolwiek przeforsować dla dobra PO? Wątpię! Pozostaną Tobie tylko dwie szable PO ( Ty i A. Sinicki), a potrzebujesz 11 (w tym 4 z PiS, 3 z Samorządności  i dwóch niezależnych). Jak myślisz, kto wyraził zgodę na taka nieformalna koalicję – Januszewski (PiS)?, chyba żartujesz! Prawdziwym i niepodważalnym decydentem w tej sprawie był i jest Pan DOKTOR  Grzegorz Sz.– On w naszym mieście rozdaje karty!!!. Nie łudź się, że będzie rozmawiał z Tobą jak równy z równym. Zresztą niektórzy koledzy z poprzedniej PO pamiętają tego Pana i ten z nas kto mówił, że pozycja tego Pana w mieście - to historia, radziłbym wstrzymać się od takich komentarzy.  Wilka ciągnie do lasu, a Doktora do polityki. Czekał, czekał, aż się doczekał! Trafił na podatny grunt przejęcia władzy w mieście. A Ty jesteś tym brakującym ogniwem w jego koncepcji! Nic bez jego zgody nie zostanie wykonane w naszym mieście!! Jeżeli inaczej myślisz, to jesteś w błędzie. Co na tym zyska PO. Nic!! Jeszcze mniej niż zero !! 

Ja ze swej strony nie daję przyzwolenia na kumanie się z PiS-em, Samorządnością i Doktorem i jeszcze raz liczę  na zdrowy rozsądek z Twojej jak i Zarządu strony.

Jaką siłą będzie PO po tzw.  rekonstrukcji RM, którą przeprowadzisz – nic nie znaczącą przystawką!!!! Bo co będziesz mógł zrobić z dwoma szablami przy 21.

            Po ostatnim zebraniu Zarządu zostałem zaskoczony Twoim stwierdzeniem, że udało się Tobie wynegocjować stanowiska dwóch przewodniczących komisji oraz oczywiście Przewodniczącego RM (odtrąbiłeś to jako Swój sukces!), a gdy zapytałem o przewodniczących innych komisji  odpowiedziałeś, że nie wiesz. To jak to jest aby przyszły Przewodniczący RM nie wiedział jaki będzie skład Rady? Czyżby interesowała Ciebie tylko funkcja Przewodniczącego RM? Ponadto nie wiem, czy mnie i Mietka Grzenie (potencjalnych kandydatów na Przewodniczących Komisji) PiS i Samorządność nie wytną , a wtedy możesz powiedzieć, że zrobiłeś wszystko, ale taka jest demokracja i nie zawsze wcześniejsze ustalenia są dotrzymywane. Ty wiesz o tym najlepiej (przypomnę tylko wycięcie startującego w wyborach na sekretarza Koła M. Fuchsa) . Rozumiem, że to nie Ty stawiałeś warunki przy tworzeniu nowej Rady! Tylko był nim Pan Doktor Grzegorz Sz. za pośrednictwem Januszewskiego. Ustawił całą sprawę i dlatego musiałeś „sprzedać” stanowisko wiceprzewodniczącego Rady i dwóch przewodniczących Komisji za stanowisko Przewodniczącego RM przeznaczone oczywiście dla Ciebie. Bardzo dobry interes – ale tylko dla Ciebie!!! Uzyskując stanowisko Przewodniczącego poświęcisz wszystko i wszystkich aby tylko ten zamierzony przez Ciebie cel  udało się zrealizować no i oczywiście, aby przyłożyć Pani Burmistrz dla „dobra miasta”. I na koniec. Uważam, ze nie robisz tego w interesie Platformy Obywatelskiej, tylko aby  Twoje ego zostało zaspokojone.

Zwracam Tobie uwagę, że swoim postępowaniem wyrządzasz krzywdę całemu środowisku skupionemu wokół rumskiej PO. Ponadto ci „Wielcy Gracze” rumskiej sceny politycznej realizują swoje cele i wytypowali już na Twoje miejsce swojego człowieka wtedy,  kiedy się zbłaźnisz. A ty już nie będziesz się mógł wycofać, gdyż nikt już nie będzie chciał z Tobą rozmawiać, a przy okazji  pociągniesz za sobą całą PO,  nie tylko członków Zarządu. Jak myślisz, czy Gospodarność i część PO, która dotrzymała warunków umowy koalicyjnej zgodzi się na Twoje odwołanie? Odpowiedz sobie sam.  

Z mojej strony nie znajdziesz poparcia do współpracy z PiS-em i Samorządnością pod przewodnictwem K. Klawitera, podpisywałem inną umowę koalicyjną! Nadal będę jej lojalny

Życzę sobie jak i wszystkim naszym członkom, aby takich problemów było jak najmniej.

pozdrawiam

 

                                                                            Aleksander Kubina


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.