Najważniejsze informacje

18.07.2014 PRZYPOMINAMY, O CZYM PISALIŚMY CAŁKIEM NIEDAWNO

Bardzo krótka pamięć Michała Pasiecznego

W związku z wypowiedzią przewodniczącego Michała Pasiecznego, w której kwestionuje on brak merytorycznych zarzutów z naszej strony (portal Nasze Miasto Rumia) przypominamy o czym całkiem niedawno pisaliśmy.

Tekst z 28 czerwca 2014:

"W artykule w ostatnim "Gońcu" M. Pasieczny lekceważąc krytykę dotyczącą niewypełniania przez niego obowiązków przewodniczącego Rady, domaga się rozmowy  m.in. na tematy "związane z niewykorzystaniem najbardziej wartościowych miejskich ziem, które mają przynosić miliony z podatków oraz setki miejsc pracy, kwestią budowy tunelu pod torami na wysokości Janowa..."

Nie wdając się w dyskusję na temat wysokości kwot z podatków czy też ilości miejsc pracy (niech żyje propaganda sukcesu), przewodniczący Michał Pasieczny "zapomniał" o tym, że projekt zagospodarowania najbardziej wartościowych gruntów miasta oraz budowy tunelu pod torami na wysokości ul. Piłsudskiego zawiera przedstawiony przez panią burmistrz już prawie rok temu plan zagospodarowania "Centrum". Umożliwiłby on zagospodarowanie oraz sprzedaż tych gruntów (grunty posiadające plan zagospodarowania stanowią atrakcyjną ofertę sprzedaży!) oraz budowę tunelu pod torami, łączącego ul. Piłsudskiego z drogą przy Urzędzie Miasta (najbardziej efektywna lokalizacja z realnym planem finansowym). Plan ten jednak nie został uchwalony, bo m.in. radny Michał Pasieczny był przeciw.

Tekst z pażdziernika roku ubiegłego:

"Jak wynika z wywiadu udzielonego TTM nowemu przewodniczącemu RM zabrakło... "analiz" w sprawie budowy tunelu pod torami  na wysokości ulicy Piłsudskiego. Przypomniał z wielkim przekonaniem,  że lepszy byłby tunel na ul. Gdańskiej...

Panie przewodniczący,  jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby zbudowanie trzech tuneli, na Gdańskiej, Piłsudskiego i Zbychowskiej! I co z tego, skoro nie mamy pieniędzy nawet na jeden? Tunel na Piłsudskiego, jako jedyny  miał te cechy, że można było dla niego zdobyć realne żródła finansowania zewnętrznego. Ale radny Michał Pasieczny zagłosował przeciwko. I jak wynika z ww. wywiadu do dzisiaj żyje w przekonaniu, że lepszy jest tunel, wprawdzie  wirtualny na Gdańskiej niż realny, możliwy do zbudowania w przyszłym roku tunel na ul. Piłsudskiego. W tym samym wywiadzie  przewodniczący  Pasieczny  zarzuca burmistrz brak inwestycji.... Amnezje, hipokryzja czy jeszcze coś gorszego? Przewodniczący Pasieczny zapomniał  jak głosował niedawno... radny Pasieczny?

PS. Przypominamy także, że radny Pasieczny nie przyszedł na spotkanie radnych  ze specjalistami ruchu drogowego, zorganizowane specjalnie dla wyjaśnienia zgłaszanych przez niego wątpliwości wobec rozwiązań komunikacyjnych związanych z  budową tunelu przy Piłsudskiego".


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.