Najważniejsze informacje

11.07.2014 PREZENT DLA NAJMŁODSZYCH MIESZKAŃCÓW

Bąble z Rumi będą bezpieczne na drodze

Grupa rowerowa Bąble otrzymała odblaskowe kamizelki, które promują nasze miasto. Znajduje się na nich herb Rumi oraz napis „Rumia Bezpieczne Miasto”.

Bąble jeżdżą po Rumi i okolicach od jedenastu lat. Początkowo do grupy mogły przynależeć dzieci z rodzin, którymi zajmował się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rumi, ale teraz udział w wycieczkach może brać udział każdy młody mieszkaniec, a dzięki prezentowi od Urzędu Miasta dzieci będą bardziej widoczne i dzięki temu bezpieczniejsze.

Ostatnia wycieczka odbyła się w czwartek. Tego dnia do Bąbli przyszła burmistrz Rumi Elżbieta Rogala-Kończak i rozdała wszystkim dzieciom odblaskowe kamizelki. Jak zauważa wiceburmistrz Rumi Leszek Kiersznikiewicz, dzięki temu Bąble będą nie tylko bezpieczne, ale również włączą się do promowania naszego miasta, ponieważ z tyłu każdej kamizelki znajduje się herb Rumi oraz napis „Rumia Bezpieczne Miasto”. Dzieci otrzymały również jaskrawopomarańczone opaski na ręce z takim samym napisem.

Przed rozpoczęciem wycieczki kamizelki zebranym dzieciom zakładali opiekunowie, którzy jeżdżą z grupą rowerową Bąble oraz osobiście burmistrz miasta.

 

Dzieci jeżdżące na rowerach powinny być bezpieczne. Przekazaliśmy więc ładne, kolorowe kamizelki. Jak było widać maluchy chętnie je ubierają.

Burmistrz Rumi Elżbieta Rogala-Kończak

 Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.