Najważniejsze informacje

10.07.2014 PRZYPOMINAMY, CO MÓWILI POLITYCY PO, GDY NIE MIELI WŁASNEGO KANDYDATA...

Platforma Obywatelska uznała, że Elżbieta Rogala-Kończak jest najlepszym kandydatem na burmistrza Rumi

"W konwencji Platformy Obywatelskiej w DK Janowo uczestniczyli goście specjalni. M.in. poseł Marek Biernacki i starosta Józef Reszke wypowiadali się w superlatywach o pracy burmistrz. Za co udzielili jej poparcia? 

Elżbieta Rogala-Kończak ma wieloletnie doświadczenie związane z samorządem. W pierwszej kadencji, w roku 1990 została radną miasta. W latach 90 była również radną Rady Powiatu Wejherowskiego, a w 2002 roku została pierwszym burmistrzem Rumi wybranym w wyborach powszechnych. Pod jej kierownictwem samorząd Rumi okazał się najlepszym samorządem województwa pomorskiego, w swojej kategorii, w prestiżowym rankingu gazety Rzeczypospolita (Celem rankingu było uhonorowanie samorządów, które najbardziej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia mieszkańców. W pierwszym etapie do kwalifikacji posłużyły obiektywne dane z Ministerstwa Finansów, a przebadano na ich podstawie wszystkie gminy w Polsce. Kapitule przewodniczył prof. dr hab. Jerzy Buzek, były premier RP)

Aktywność burmistrz w zdobywaniu pieniędzy na inwestycje przełożyła się na wzbogacenie budżetu inwestycyjnego Rumi o kilkanaście milionów złotych i doprowadziła do znaczącej poprawy stanu finansów miasta.

Przez ostatnie lata Rumia korzystała z rządowych programów przeznaczonych dla samorządów. Wśród ostatnio realizowanych inwestycji, na które burmistrz uzyskała dofinansowanie jest ulica Częstochowska współfinansowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011 czyli tzw. schetynówek. Kwota dofinansowania z budżetu państwa wynosi 935 tys. zł. W maju 2009 oddano do użytku pierwszy Orlik w Rumi przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi-Janowie.W marcu tego roku otwarto drugie boisko, zrealizowane w ramach programu „Blisko boisko – Orlik 2012”. Boisko zlokalizowane jest na terenie SALOS-u przy ul. Świętopełka. Drugi „Orlik” ma nowoczesne zaplecze sanitarno-szatniowe, dostosowane nie tylko do potrzeb dzieci, ale również starszej młodzieży i dorosłych. Dzięki temu będzie także służyć zawodnikom z drużyn sportowych uprawiających piłkę nożną i działających na terenie Rumi. Na basen burmistrz zdobyła pieniądze nie tylko z Ministerstwa Sportu, ale również z Unii Europejskiej. 
W bieżącej kadencji pomimo utrudnień wynikających z rozbieżnych opinii na temat wydatków koalicji KRN-PiS Elżbieta Rogala-Kończak realizuje bogaty program inwestycyjny. 

- Rumianie nie mają wyjścia, muszą głosować na Elżbietę Rogala-Kończak – powiedział na konwencji starosta Powiatu Wejherowskiego Józef Reszke

- Rada jest ciągle skłócona z burmistrz. Szkoda, bo Rumia potrzebuje jednomyślności – mówił poseł Marek Biernacki."

 

Tak na łamach portalu Moja-Rumiapl, politycy PO mówili przed poprzednimi wyborami samorządowymi o burmistrz Rogali-Kończak. Pełny tekst, który ukazał się 2.11.2010 roku, dostępny jest pod adresem http://www.moja-rumia.pl/artykuly/1781/

Szczera prawda! 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.